Дома Фудбал Лига на шампиони Полувреме: Чупо Мотинг го врати Баерн во живот, Маунт стрелаше за Челзи 🎥

Полувреме: Чупо Мотинг го врати Баерн во живот, Маунт стрелаше за Челзи 🎥

Вечерва се играат уште два натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите.

Во дербито на вечерта ПСЖ има предност од 1:2 против Баерн Минхен. Баерн создаде повеќе прилики за гол во првиот дел, но ПСЖ си ги користи приликите кои ги имаше. Нејмар два пати беше асистент, погодуваа Мбапе и Маркињос. За Баерн голот го постигна Чупо Мотинг.

Челзи против Порто има предност со голот на Маунт во 32. минута.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…