Дома Фудбал Лига на шампиони УЕФА го објави распоредот во Лигата на шампионите

УЕФА го објави распоредот во Лигата на шампионите

По ждрепките за групите, денес УФА го објави и распоредот за новата сезона во Лигата на шампионите.


Србија многу најави, малку покажа - 9 ден ↓↓↓Натпреварите во групната фаза започнуваат на 6. септември, а први натпреварите ќе бидат Динамо Загреб – Челзи и Борусија Дортмунд – Копенхаген.

Првото коло носи и две поголеми пресметки и тоа распределени во вторник и средна. Вторникот го носи натпреварот во Париз помеѓу ПСЖ и Јувентус, додека еден ден подоцна во „групата на смртта“ силите ќе ги одмерат Интер и Баерн Минхен.

Актуелниот шампион Реал Мадрид одбраната на трофејот ќе ја започне со дуелот на гости против Селтик.

ЛИГА НА ШАМПИОНИ ПРВО КОЛО

Вторник (6. септември)

Група Е: Динамо Загреб – Челси (18.45), Салцбург – Милан (21.00)

Група Ф: Селтик – Реал Мадрид, Лајпциг – Шахтар Доњецк (21.00)

Група Г: Борусија Дортмунд – Копенхаген (18.45), Севиља – Манчестер сити (21.00)

Група Х: ПСЖ – Јувентус, Бенфика – Макаби Хаифа (21.00)

Среда (7. септември)

Група А: Ајакс – Глазгов Ренџерс (18.45), Наполи – Ливерпул (21.00)

Група Б: Клуб Бриж – Баер Леверкузен, Атлетико Мадрид – Порто (21.00)

Група Ц: Интер – Баерн Минхен, Барселона – Викторија Плзењ (21.00)

Група Д: Ајнтрахт Франкфурт – Спортинг (18.45), Тотнем – Марсеј (21.00)

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Хрватска со пресврт до убедлива победа 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Хрватската репре…