Дома Топ вести Познато првото засилување за Мурињо во Рома

Познато првото засилување за Мурињо во Рома

Италијанските медиуми тврдат дека голема е веројатноста Мауро Икарди да се врати во Серија А на лето.

Маурисио Покетино наводно не е симпатизаер на играта на Икарди и веќе му порачал дека може да си бара нов клуб.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Аргентинецот ќе биде примарна цел на Жозе Мурињо во Рома.

Реален проблем може да биде високото обештетување што ПСЖ сигурно ќе го побара за Икарди, па ќе се обидат да го донесат на позајмица со право на откуп.

„Волчицата“ прави амбициозен проект и сигурно ќе донесе големи засилувања, а првата желба на Мурињо е токму Икарди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…