Дома Топ вести Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Позната најголемата трансфер желба на Реал Мадрид

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишува „АС“.

Младиот француски дефанзивец важи за еден од најголемите таленти и за него силен интерес покажуваат уште Челзи, Баерн и ПСЖ.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Јоро е младински репрезентативец на Франција, а и покрај неговата возраст веќе има речиси 40 натпревари и два гола во Лига 1.

Лил е свесен дека нема да може да го задржи 18-годишниот дефанзивец и е спремен да го продаде на лето.

Реал Мадрид работи на трансферот и е спремен да ја победи конкуренцијата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…