Дома Луд Спорт Погледнете во каков луксуз живее Роналдо (видео)

Погледнете во каков луксуз живее Роналдо (видео)

0

Во последно време се многу популарни видеата за тоа како изгледаат куќите на богатите и славните, па на ред дојде и Кристиано Роналдо.

Роналдо последната година живее во Торино, а со големата плата која ја добива во Јувентус, нема проблем за изнајмување на вила да дава по 40.000 евра на ден.

Вилата е сместена во луксузна населба недалеку од Торино каде меѓу останатите живее и претседателот на Јувентус, Андреа Ањели.

Вилата се простира на илјада метри квадратни, има осум купатила, базен, но и два тунела и специјален бункер, кој му служи на Роналдо да избегне од папараците.

Погледнете како изгледа домот на Роналдо!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

ТРАНСФЕРИ ВО ЖИВО: Елмас е играч на Наполи, Милан сруши трансфер рекорд, Јувентус спреми понуда за Нејмар

Нашата редакција секој ден навремено ќе ве информира за се што се случува на трансфер паза…