Дома Фудбал Пике застана во одбрана на Умтити: И јас би го направил истото

Пике застана во одбрана на Умтити: И јас би го направил истото

Фудбалерот на Барселона, Самуел Умтити беше во незгода позиција затоа што клубот сакаше да се ослбооди од него, но тој одлучи да остане.

Барселона го притискаше Умтити да си замине, навивачите го исвиркуваа, сметаа дека и неговото останување влијаело Меси да замине. На крајот тој остана.

Жерард Пике сега застана во одбрана на неговиот колега.

„Тој го одработува договорот исполнувајќи ги сите обврски, не пропуштил ниту еден тренинг. Исто така тој потпиша договор со претседател кој беше избран токму од фановите и членовите на клубот. Ако јас бев во друг клуб, би го сторил истото во таква ситуација“, изјави Пике.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Гвардиола наскоро ја напушта Европа

Пеп Гвардиола после истекот на договорот со Манчестер Сити би можел да ја напушти Европа, …