Дома Фудбал Италија Пандев со легендите на Интер играше пријателски меч🎥

Пандев со легендите на Интер играше пријателски меч🎥

Maкедонската фудбалска легенда, Горан Пандев беше дел од тимот на Интер составен од поранешни фудбалери во ревијалниот натпревар против поранешните репрезентативци на Грузија.

Покрај Пандев, во Батуми играа и Фиго, Снајдер, Маикон, Матераци, Жулио Цезар, Занети, Лусио, Камбијасо и Милито, а миланскиот гигант победи со 2:0.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Двата гола беа дело на легендарниот Луис Фиго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Официјално: Пјер-Емерик Обамејанг ќе игра во Саудиска Арабија

Екипата на Ал Кадсија на својата официјална веб-страница објави дека потпиша договор со на…