Дома Трансфер зона Очајнички обиди на Баерн – Салихамиџиќ „летал“ до Мајорка!

Очајнички обиди на Баерн – Салихамиџиќ „летал“ до Мајорка!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Спортскиот директор на Баерн Минхен, Хасан Салихамиџиќ лично oтпатувал да преговара со Роберт Левандовски, меѓутоа полскиот голгетер останал на својот став.

Реномираниот „Билд“ тврди дека Салихамиџиќ закажал средба Пини Захави и Левандовски, а таа средба се случила во Мајорка каде што Левандовски е на одмор. Истиот извор наведува и дека патот на Салихамиџиќ бил залуден затоа што одговорот на Левандовски бил истиот – нема намера да продолжи во Баерн.

Неговата желба е трансфер во Барселона. Каталонците веќе испратија една понуда од 32+5 милиони евра, меѓутоа се очекува да биде зголемена на 40-45 со што веројатно би се постигнал договор.

На средбата Левандовски му повторил на Салихамиџиќ дека не се чувствува мотивирано да игра за Баерн и сака нов предизвик во Барселона. Со тоа Салихамиџиќ се вратил во Минхен со негативен одговор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја најде замената за Погба

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Јувентус е во потрага…