Дома Останати Авто Мото Официјално: Нема Формула 1 до мај!

Официјално: Нема Формула 1 до мај!

Откако беше објавено дека нема да се вози трката во Австралија, пристигна и дополнителна ифнромација.

Поради пандемијата на коронавирусот се откажуваат сите поголеми спортски настани, а тоа не ја заобиколи ниту авто-мото светот.

Покрај Австралија нема да се вози и во Бахреин и Виетман. Трката за големата награда на Бахреин требаше да се одржи на 22 март, а во Виетнам требаше да е игра на 5. април.

Претходно беше откажана и Големата награда на Кина која требаше да се одржи на 19. Април.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Официјално: Откажан стартот на сезоната во Формула 1

Форумула 1 го откажа стартот на сезоната поради пандемијата на коронавирусот, ова е очекув…