Дома Фудбал Италија Официјално: Матуиди стави потпис на нов договор

Официјално: Матуиди стави потпис на нов договор

Тоа што се најавуваше изминатите дениви сега доби официјална потврда – Блас Матуди ја продолжи соработката со Јувентус.

Актуелниот договор на Матуиди истекуваше на крајот на сезоната, а со новиот договор Французинот ќе остане во Торино и следната сезона.

Договорот е потпишан на 14 февруари, пред прекинот на натпреварувањето во Серија А поради пандемијата на коронавирусот, но денес „старата дама“ официјално го потврди.

Матуиди е еден од тројцата заболени играчи на Јувентус кои се заразени од коронавирусот и останува во карантин до целосно оздравување.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов дизајн: Фотографии од новиот дрес на Јунајтед, нема да биде оној од кој навивачите се разочараа

На социјалните мрежи се проширија фотографии од домашниот дрес на Манчестер Јунајтед за сл…