Дома Фудбал Италија Откриени деталите од договорот меѓу Хакими и Интер

Откриени деталите од договорот меѓу Хакими и Интер

Главна вест на Апенините денес е трансферот на Ашраф Хакими во Интер за 40 милиони евра.

Десниот бек веќе има договор со „нероаѕурите“, а Интер и Реал Мадрид ги договараат последните детали од транасферот.

Хакими оваа сезона игра на позајмица во Борусија Дортмунд и блеска во дресот на „милионерите“ каде на 40 меча на кои постигна 9 гола и запиша 10 асистенции.

„Скај Италија“ открива дека Интер уште од месец март почнал да работи на трансферот и неодамна постигнал договор со неговиот менаџер.

Хакими со Интер ќе потпише 5-годишен договор според кој ќе заработува 5 милиони евра по сезона.

22-годишниот Мароканец беше најголема трансфер желба на тренерот Антонио Конте.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…