Дома Видео Одбраната на Паличка вредна финале за Шведска 🎥

Одбраната на Паличка вредна финале за Шведска 🎥

Шведска во едно возбудливо полуфинале вчера со Франција се избори за место во финалето каде што ќе се сретне со Шпанијаа.

Еден од најзаслужните за победата на Шведска беше голманот Паличка. Голманот на Шведска во последната секунда одбрани зицер на Фабрегас и таја ја одведе својата земја во финалето на Европското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Голман од Романија постигна мајсторски гол од слободен удар 🎥

Голманот на романскиот тим Богдан Каука кој го чува голот на второлигашот Брашов постигна …