Дома Останати Тенис Ова е Њујорк, не е Србија: Троицки нападнат од навивачи во меч помеѓу Србин и Хрват! 🎥

Ова е Њујорк, не е Србија: Троицки нападнат од навивачи во меч помеѓу Србин и Хрват! 🎥

Скандалозна сцена се случи на натпреварот од првото коло во квалификациите на „Ју-Ес Опен“ во натпреварот помеѓу Хамад Меѓедовиќ од Србија и Борна Гоја од Хрватска.

Помеѓу вториот и третиот Виктор Троицки кој е тренер на српскиот тенисер влезе во конфликт со двајца американски навивачи. Навивачите од трибините постојано го провоцираа Меѓедовиќ, а Троицки кој е и селектор на српската репрезентација им се обрати да престанат.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Троицки остана прибран, додека еден од фановите му извика: Ова е Њујорјк, не Србија!

Навивачите набрзо беа исфрлени од страна на обезбедувањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…