Дома Фудбал Останато Ова е можеби најдобар доказ зошто Бејл е отпишан во Реал Мадрид (ВИДЕО)

Ова е можеби најдобар доказ зошто Бејл е отпишан во Реал Мадрид (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Велс вчера го запиша вториот пораз во квалификациите за Европското првенство.

Велшаните загубија кај репрезентацијата на Унгарија. Единствениот гол на натпреварот го постигна Мате Паткаи во 80-тата минута и со тоа обезбеди важни три бода за својата селекција.

Велс од друга страна со новиот пораз ги сведе шансите за настап на ЕП на минимални, а работите вчера можеа да бидат поинкави.

Имено, во 60-тата минута при резултат 0:0 Герет Бејл се најде во одлична прилика да го доведе Велс во водство кога излезе сам пред голот на Унгарија, но неговата реакција беше катастрофална.

Аматерската реакција Бејл можете да ја видите на 3:20 од видеото под текстот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Офанзивен и моќен тим: Најдобрата 11-ка од странците кои играле во Премиер лигата (ФОТО)

Во месецот кој само што започна ќе се вратат најдобрите првенства во Европа, а помеѓу нив …