Дома Фудбал Лига на шампиони Објавена фотографија од избодениот навивач на Њукасл 📸

Објавена фотографија од избодениот навивач на Њукасл 📸


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Британскиот „Дејли Мејл“ денес објави дека навивач на Њукасл бил избоден со нож пред денешниот натпревар од Лигата на шампионите против Милан.

Првично немаше многу информации, а сега се објавуваат некои детали и беше објавена фотографија од навивачот од неговиот грб. На фотографијата може да се види дека навивачот е раскрварен и навивачот имал среќа што успеал да остане жив.

Информациите се дека навивачот е надвор од животна опасност. Натпреварот помеѓу Милан и Њукасл се игра вечерва од 18:45 часот во рамките од првото коло во ЛШ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…