Дома Фудбал Останато Ноќ на вештерките во Париз: ПСЖ има свој „ЏОКЕР“ (ФОТО)

Ноќ на вештерките во Париз: ПСЖ има свој „ЏОКЕР“ (ФОТО)

neymar joker

Ноќта на вештерките зад нас, а како многумина и најголемите фудбалски ѕвезди уживаат да се маскираат во своите идоли.

Таков беше и случајот со најскапиот фудбалер во светот, Бразилецот Нејмар. Ѕвездата на ПСЖ избра интересен костим.

Нејмар на својот инстаграм профил се појави со слики од својата маска „Џокер“, популарниот лик од стриповите и многубројните филмски остварувања. Погледнете како изгледаше најскапиот фудбалер во историјата.

 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ова не е за црвен картон, ова е за во затвор🎥

Во африканската Лига на шампиони беше виден еден од најбруталните стартови на фудбалските …