Дома Останати Тенис Ноле е како од гума: Погледнете што се му врати на Гофан! (ВИДЕО)

Ноле е како од гума: Погледнете што се му врати на Гофан! (ВИДЕО)

Кога Ѓоковиќ е во форма тогаш е неверојатен и чудесно е што се може да направи со рекетот, а како игра во дефанзивата тоа е посебна приказна.

На своја „кожа“ вештината на Новак ја почуствува Белгиецот Давид Гофан во полуфиналето во Токио. Гофан испраќаше разни удари, но Ѓоковиќ успеа се да стигне.

Навистина Новак кога е во форма изгледа како машина!

Ѓоковиќ во овој меч го победи Гофан и се пласираше во финалето.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Голем е Ноле: Се симна пред зграда и играше тенис со деца (ВИДЕО)

Oсвен што е голем спортист, Новак Ѓоковиќ уште еднаш покажа дека е и голем човек. Новак ов…