Дома Македонски спорт Нов подвиг на Миркуловски во Германија: Го спаси Вецлар од испаѓање

Нов подвиг на Миркуловски во Германија: Го спаси Вецлар од испаѓање


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Поранешниот македонски репрезентативец Филип Миркуловски направи уште еден подвиг во кариерата и му помогна на Вецлар да остане во Бундеслигата.

Минден синоќа загуби од Магдебург, а тоа значи дека Вецлар на две кола пред крајот има доволно бодови за да остане во елитата.

Миркуловски го презема клубот заедно со спортскиот директор Чамџиќ пред неколку месеци по лошите резултати на Вецлар и нивна задача беше да го спасат тимот од испаѓање во понизок ранг.

За Вецлар игра и македонскиот репрезентативец Филип КУзмановски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонските одбојкари на 21. место по Европското првенство

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Европската од…