Дома Видео Нова снимка од Роналдињо од затворот: Игра одбојка со нозе (ВИДЕО)

Нова снимка од Роналдињо од затворот: Игра одбојка со нозе (ВИДЕО)

Бразилската легенда Роналдињо повеќе од две недели се наоѓа во парагвајскиот затвор Асунсион поради влегувањето во Парагвај со лажен пасош.

Неговите адвокати неодамна понудија 1.4 милиони евра оштета за тој да биде пуштен на слобда, но судот ја одби таа понуда. Од затворот се појавуваат снимки и фотографии на кои се гледа како славниот фудбалер ги минува деновите.

Сега се појави видео како Роналдињо игра нешто помеѓу серва и одбојка, односно одбојка, но со нозе.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: Серија А продолжува на 20 ти јуни, седум дена претходно италијанскиот Куп!

Денес се одржа клучниот состанок на кој се одлучуваше судбината на Серија А и беше донесен…