Дома Македонски спорт Никој како Кире – ќе го игра своето 17. четвртфинале во Лигата на шампионите!

Никој како Кире – ќе го игра своето 17. четвртфинале во Лигата на шампионите!

Македонскиот капитен и селектор Кирил Лазаров продолжува да испишува историја во европскиот ракомет.

Европската кариера Лазаров ја започна во 1995 година кога како 15 годишник го одигра првиот меч во ЕХФ

Лигата на шампионите во дресот на Борец од Велес. Денес ќе го игра своето 17. четвртфинале во кариерата во ЕХФ Лигата на шампионите.

Трето со Нант, додека најмногу пати во топ 8 беше со Веспрем од 2002 до 2007 година вкупно пет пати. Кире е и најдобар стрелец на сите времиња во Лигата на шампионите со 1471 гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Шкупи и Шкендија сигурни, „Пандевци“ ремизираа во Битола

Попладнево се одиграа 7 средби од ПМФЛ каде сигурни победи запишаа Шкендија и Шкупи, а Пел…