Дома Фудбал Останато Не се само фудбалерите мета: Саудијците испратиле богата понуда за Мурињо!

Не се само фудбалерите мета: Саудијците испратиле богата понуда за Мурињо!


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Во последниот период актуелни се понудите од Саудиска Арабија за голем број фудбалери, но во оваа земја не ги сакаат само играчите.

Според италијанскиот новинар Николо Шира, клуб од Саудиска Арабија испратил понуда за Жозе Мурињо, но Португалецот веднаш ја одбил. Саудијците сакаат да доведат што е можно повеќе познати имиња во нивното првенство, а веќе ги имаат Кристијано Роналдо и Карим Бензема

Според информациите понуда добил Жозе Мурињо, не се откриваат бројки, но воопшто не се работело за ниска сума.

Сепак, Португалецот ја одбил за да продолжи со проектот во Рома со која оваа година играше финале во Лига Европа.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познато кога ќе продолжи холандското дерби

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Холандската ф…