Дома Фудбал Репрезентации Нејмар е спремен!

Нејмар е спремен!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Бразилската ѕвезда Нејмар се повреди на мечот против Србија, по што мораше да направи пауза, но сега е подготвен за осминафиналето против Јужна Кореја.

Бразил утре ќе се соочи против Јужна Кореја, а на денешната прес-конференција селекторот Тите кажа дека Нејмар ќе биде дел од екипата.

„Нејмар ќе игра. Тој тренира и ќе биде дел од натпреварот. Ако нема проблеми, тој ќе биде во првиот состав, но ве уверувам дека ќе играме со најдобрите фудбалери во моментов“, изјави Тите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Кузмановски се сели кај Миркуловски?!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Според информациите …