Дома Фудбал Англија Нема криза на Олд Трафорд: Оле прави тим од соништата!

Нема криза на Олд Трафорд: Оле прави тим од соништата!

Манчестер Јунајтед нема да биде премногу погоден со финансиска криза.

Менаџерот на Црвените ѓаволи, Оле Гунар Солскјер ќе има огромни средства за засилувања во текот на летото, а неколку врвни имиња се поврзуваа со доаѓање на Олд Трафорд.

Прв на метата е фантастичниот играч на Борусија Дортмунд, Џејдон Санчо. Ниту 20-годишниот офанзивец нема ништо против да дојде на Олд Трафорд, а тимот од Манчестер тоа ќе го чини 120 милиони фунти.

Покрај Санчо, Солскјер сака во своите редови да ги види уште и Кулибали, Бубакари Сумаре и Џек Грилиш.

Ако успее да ги донесе сите играчи кои ги посакува, норвешкиот стручњак ќе располага со силна екипа во наредната сезона, а таа би изгледала вака:

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од него: Славата го уништи, кокаинот го однесе во затвор

Го споредуваа со Фиго, требаше да биде дел од новата генерација на Португалија предводена …