Дома Фудбал Италија Неговиот тим прими осум гола, па доби отказ

Неговиот тим прими осум гола, па доби отказ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Aталанта вчера ја победи Салернитана со 8:2, а овој натпревар беше последен на клупата за стратегот на гостите Давиде Никола.

Салернитана е над опасната зона со дури девет бодови, меѓутоа во овој момент е во лоша форма и таквата форма кулминираше со примените осум голови.

Таквиот пораз беше доволен раководството да му се заблагодари на Давиде Никола.

„Саларнитана соопштува дека се разделува со г-дин Давиде Никола. Му благаодариме за пасијата и посветеноста која ја прикажуваше додека го водеше тимот и му посакуваме се најдобро во иднина“, објави италијанскиот клуб.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Пиоли спрема драстични промени за дербито со Интер

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Тренерот на Милан, С…