Дома Топ вести Најскапиот трансфер договорен: Енцо Фернандез ги мина лекарските прегледи

Најскапиот трансфер договорен: Енцо Фернандез ги мина лекарските прегледи


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Челзи е во трка со времето да го комплетира трансферот на Енцо Ферандез од Бенфика за 120 милиони евра.

Аргентинецот не отпатува со тимот за гостувањето кај Арука, а „Скај Спорт“ пренесува дека ги минал лекарските прегледи во Лисабон.

Самиот Фернандез им се доверил на соиграчите дека трансферот помеѓу Бенфика и Челзи е договорен, па двата клуба се во трка со времето да го комплетираат трансферот до затворањето на преодниот рок.

Челзи ќе ја плати откупната клаузула од 120 милиони евра, но постигна договор со Бенфика сумата да ја плати на пет рати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…