Дома Фудбал Италија Наполи тргнува по Нагелсман

Наполи тргнува по Нагелсман

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис е во потрага по нов тренер и остварил контакт со Јулијан Нагелсман, пренесуваат италијанските медиуми.

„Скај Италија“ пренесе дека Наполи се откажал од Луис Енрике бидејќи е прескап и дека се насочува кон Серџо Консеисао.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Меѓутоа, пред да влезат преговорите со Португалецот во напредна фаза Де Лаурентис го контактирал Нагелсман.

Нагелсман е слободен, откако претходно оваа пролет доби отказ од Баерн Минхен.

Пред извесно време се водеа разговори меѓу Нагелсман и челниците на Наполи, но тоа беше само информативно, а сега наводно италијанскиот клуб е спремен да испрати конкуретна понуда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Артета доби суспензија!

Aрсенал вчера во драматичен натпревар го победи Лутон со 3:4 во Премиер лигата, но оваа по…