Дома Фудбал Италија Наполи потврди, Осимен наскоро става потпис

Наполи потврди, Осимен наскоро става потпис

Според пишувањето на медиумите во Италија, преговорите меѓу Виктор Осимен и Наполи влегоа во завршна фаза и Нигериецот е многу блиску до продолжување на договорот.

Неговиот актуелен договор истекува во летото 2025 година, а во последните месеци преговорите беа во застој поради напнатоста помеѓу раководството и напаѓачот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Претседателот на Наполи потврди дека преговорите се во завршна фаза и дека наскоро ќе биде потпишан договорот.

„Осимен и јас сме пред потпишување на договорот што се очекуваше ова лето“, изјави Де Лаурентис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Нов кикс на Баерн, само реми против Фрајбург

Баерн Минхен освои само бод на гостувањето кај Фрајбург (2:2) и со тоа ја продлабочи криза…