Дома Фудбал Англија Навивачите на Ливерпул стравуваат: Робертсон се повреди

Навивачите на Ливерпул стравуваат: Робертсон се повреди

Eден од најстандардните во Ливерпул, Енди Робертсон се повреди на пријателскиот натпревар против Атлетик Билбао, а првите информации се дека го чека подолга пауза.

Медиумите објавија дека Робертсон има извртување на скочниот зглоб, повеќе информации се очекуваат денес после деталните прегледи. Клоп е загрижен.

„Болката не е толку силна, но не можеме да бидеме сигурни додека не се направи дополнителна проценка. Мораме да направиме секнирање и тогаш ќе знаеме повеќе“, истакна Клоп.

Посериозна повреда на Робертсон сигурно би била тежок удар за „црвените“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…