Дома Фудбал Италија Мурињо со еден потег предизвика еуфорија на стадионот во Рим 🎥

Мурињо со еден потег предизвика еуфорија на стадионот во Рим 🎥


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Екипата Рома не успеа да се избори наредната сезона да игра во Лигата на шампионите, но со вчерашниот гол на Дибала во 89-тата минута, „волчицата“ ја обезбеди Лигата на Европа, во спротивно ќе играа во Конференциската лига.

Во изминатите денови се поставуваше прашањето за иднината на Жозе Мурињо, меѓутоа изгледа дека Жозе и наредната сезона ќе го гледаме во Рим.

Ваквиот епилог би можел да се заклучи по неговата вчерашна реакција во вчерашниот натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ограбен домот на Серхио Рамос додека во него биле четирите деца

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Домот на Серхио Рамос…