Дома Македонски спорт Мак ракомет Митревски во топ 5 одбрани во европските квалификации 🎥

Митревски во топ 5 одбрани во европските квалификации 🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Maкедонскиот голман Никола Митревски веќе навикна да биде дел од топ 5 одбрани во Лигата на шампионите бранејќи за Порто, а сега така продолжи и во квалификациите за Европското првенство.

Во поразот против Португалија Митревски забележа фантастична одбрана по која ние имавме контра, а Костески реализраше.

Место во топ 5 имаше и за поранешниот голмна на Вардар, Дејан Милосављев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Антиќ со 40 гласа „за“ избран за старо-нов претседател на КФСМ

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Како и што …