Дома Македонски спорт Мак ракомет Митев: Горд сум што сум Македонец, пбуликата ни даде дополнителна мотивација!

Митев: Горд сум што сум Македонец, пбуликата ни даде дополнителна мотивација!

Maкедонската ракометна репрезентација вчера одигра фантастичен натпревар и со победа од осум разлика го анулираше триумфот на Фарски Острови во Торшван.

Еден од најдобрите на теренот беше ракометарот на РК Алкалоид, Марко Митев.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Митев иако има 21 година одигра одличен натпревар, а по средбата не го криеше воодушевувањето од големата победа.

„Благодарен сум им на навивачите што дојдоа да не поддржат. Горд сум што сум Македонецот, треба да славиме. Во првиот натпревар не бевме премногу фокусирани и влеговме опуштено, но сега во овој реванш се сменија многу работи. Публиката ни даде дополнителна мотивација, не беше воопшто лесно да играш против таква селекција која е во подем и сигурно ќе расте во иднина“, изјави Митев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…