Дома Фудбал Лига на шампиони Милер: Фудбалот е бизнис, сезонава во ЛШ да покажеме кој ја заслужува „Златната топка“!

Милер: Фудбалот е бизнис, сезонава во ЛШ да покажеме кој ја заслужува „Златната топка“!

Во последните години Баерн Минхен е вистински кошмар за Барселона, а идната среда овие два тима ќе имаат нов дуел.

Баерн Минхен го обезбеди првото место, а Барселона ќе мора да победи ако сака сигурно да оди во нокаут фазата. И во случај на неуспех Барса може во нокаут фазата, но само ако Бенфика не го победи Динамо Киев.

Милер е еден од фудбалерите кои е разочаран од исходот на „Златната топка“.

„Дефинитивно церемонијата на Златната топка беше разочарувачка. Фудбалот станува се повеќе бизнис, па не сум многу изненаден. Се повеќе мислам дека во Бундеслигата има фантастични фудбалери, но нема добра меѓународна промоција“.

„Таквата ситуација е мотивација за нас да ја вратиме титулата од ЛШ во Минхен. На светот треба да му покажеме кој е кој и она што може да го понуди германскиот фудбал. Веќе во среда да докажеме и против Барселона“, порача Милер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пиоли: Мечот против Јувентус вреди повеќе од три бода

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли призна дека „росонерите“ не играле на своето ниво против …