Дома Трансфер зона Милан тргнува по напаѓач од ПСЖ

Милан тргнува по напаѓач од ПСЖ

Милан е силно заинтересиран за младиот напаѓач на ПСЖ и француски репрезентативец Хуго Екитике, пренесуваат италијанските медиуми.

ПСЖ минатото лето за 30 милиони евра го доведе Екитике од Ремс, бидејќи напаѓачот важи за еден од најголемите француски таленти.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Меѓутоа, Екитике не може да се избори за голема минутажа во Париз, па е спремен да ја промени средината.

Милан сака да ја искористи таквата ситуација бидејќи е во потрага по напаѓач кој ќе биде алтернатива за Жиру.

„Росонерите“ ќе се обидат да го доведат Екитике на едногодишна позајмица со право на откуп следното лето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…