Дома Трансфер зона Милан пронајде напаѓач, а за него ќе треба да плати 50 милиони евра?

Милан пронајде напаѓач, а за него ќе треба да плати 50 милиони евра?

Eкипата на Милан веќе размислува за летниот преоден рок, поточно за тоа што ќе прави кога во прашање се засилувањата.

Италијанскиот гигант има за цел да доведе напаѓач кој би бил замена за Оливиер Жиру. Жиру и Јовиќ остануваа без договор на крајот од сезоната и станува јасно дека клубот ќе бара негова замена.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


„Кориере дело Спорт“ објави дека Милан сака да го доведе соиграчот на Елмас од Лајпциг, Бењамин Шешко. Станува збор за фудбалер кој има 20 години и многумина го споредуваат со Халанд бидејќи како и Норвежанецот започна во Салбзург, а сега во Лајпциг.

Лајпциг го проценува на сума од околу 50 милиони евра и останува да се види дали Милан ќе успее да дојде до неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Четири засилувања и „пеколен“ напад: Еве како ќе изгледа Милан следната сезона📷

Раководството на клубот од Бирмингем го награди Емери и му понуди нов договор кој ќе трае …