Дома Трансфер зона Милан продава тројца во јануари

Милан продава тројца во јануари

Раководството на Милан е спремно да направи големи промени во тимот во зимскиот преоден рок, пренесуваат италијанските медиуми.

Милан го има најлошиот старт во последните 80 години, па јасно е дека ќе му бидат потребни засилувања во јануари, а на некои играчи ќе им биде отворена излезната врата.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека „росонерите“ се спремни да ги продадат Фабио Борини, Франк Кеси и Рикардо Родригез од кои планираат да инкасираат помешу 60 и 65 милиони евра.

Сумата ќе биде искористена да се финансираат нови засилувања во јануари, а се погласни се шпекулациите за враќање на Ибрахимовиќ на Сан Сиро.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се сеќавате на Макси Лопез? На 37 години е пред поптпис со нов клуб

Maкси Лопез посебно познат стана со скандалот кој го направи неговата сопруга Ванда Нара к…