Дома Фудбал Останато Меси ја освои рекордната седма „Зпатна топка“🎥

Меси ја освои рекордната седма „Зпатна топка“🎥

Тоа што се најавуваше изминатите денови доби официјална потврда, Лионел Меси е добитник на „Златната топка“.

Аргентинецот по рекорден седми пат ја добива најпрестижната индивидуална награда и е избран за најдобар фудбалер за 2021 година.

Меси не постигна ништо значајно со Барселона минатата година, но ја освои Копа Америка со аргентинската репрезентација.

Поради тоа многумина сметаат дека Меси не ја заслужи „Златната топка“ оваа година. Во изборот Роберт Левандовски заврши на второто, а Жоржињо на третото место.

Четвртопласиран е Бензема, на 5-то место Нголо Канте, а Роналдо заврши на 6-то место, што е најлош пласман за Португалецот од 2007 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…