Дома Фудбал Останато Меси на овие дечиња им подари момент за цел живот – случајно го сретнаа, а тој заигра фудбал на плажа со нив! (ВИДЕО)

Меси на овие дечиња им подари момент за цел живот – случајно го сретнаа, а тој заигра фудбал на плажа со нив! (ВИДЕО)

1

Лионел Меси се одмара после напорната сезона на Карабите заедно со своето семејство.

За време на одморот Меси на неколку дечиња подари момент кој тие вечно ќе го паметат. Случајно тие е нашле со Меси на иста плажа, а не само што се фотографирале туку добиле и можност да играат фудбал на плажа со еден од најдобрите играчи во историјата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Азар им одговори на оние кои тврдат дека е дебел (ВИДЕО)

Белгиецот Еден Азар кој ова лето пристигна во Реал не можеше да дебитира во Ла Лига поради…