Дома Топ вести Меси го сака: Барса призна дека може да го донесе Лаутаро Мартинез

Меси го сака: Барса призна дека може да го донесе Лаутаро Мартинез

Аргентинскиот напаѓач Лаутаро Мартинез оваа сезона блеска во дресот на Интер, па го привлече вниманието на многу еврпски гиганти.

Веќе подолго време се шпекулира дека Барселона сака да го донесе Лаутаро Мартинез во своите редови, а сега каталонскиот гигант го потврди интересот.

Лионел Меси го препорачал својот сонародник кај раководството кое во него гледа идеален наследник на Луис Суарез.

„Мартинез е комплетен играч. Мислам дека игра на високо ниво и тој е играч за кого знаеме се, бидејќи внимателно го следиме“, призна спортскиот директор на Барса, Ерик Абидал.

Каталонскиот клуб е спремен да ја активира откупната клаузула од 111 милиони евра, но Интер сака да го спречи тоа така што ќе му понуди нов договор на Аргентинецот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Приоритетот на ПСЖ за ова лето е од Милан?

Oд Франција пристигнуваат информации дека ПСЖ го означил Исмаел Бенасер од Милан како прио…