Дома Трансфер зона Мбапе одговори на веста за условите до ПСЖ: Заборавивте нешто, Килијан Мбапе сака да биде и голман

Мбапе одговори на веста за условите до ПСЖ: Заборавивте нешто, Килијан Мбапе сака да биде и голман

0

Во текот на вчерашниот ден во медиумите се појавија информации дека Мбапе поставил услови до Пари Сен Жермен.

Барањата кои вчера се појавија во медиумите не беа поврзани со финансиските услови. Се пишуваше дека Мбапе сака да ги изведува пеналите и не сака да игра по страничните позиции. Наводно го притискал клубот да игра со двајца класични напаѓачи…Сега ваквите шпекулации ги искоментира самиот Мбапе.

Мбапе на Твтиер ги сретна овие „информации“ и не пропушти да им возврати.

„Се извинувам, заборававите нешто, Килијан Мбапе сака да биде и голман. ЛАЖНИ ВЕСТИ“, гласи одговорот на младиот фудбалер.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Ливерпул бил спремен да го пушти, но Салах кажа НЕ на две мега понуди

Најголемата ѕвезда на Ливерпул, Мохамед Салах одбил две мега понуди за трансфер ова лето о…