Дома Трансфер зона Марсело го напушта Реал Мадрид во јануари

Марсело го напушта Реал Мадрид во јануари

Капитенот на Реал Мадрид, Марсело го известил раководството дека сака да го напушти клубот, пренесуваат шпанските медиуми.

Марсело има договор со „кралевите“ до крајот на сезоната, но го замилил Реал да му дозволи да замине во јануарскиот преоден рок.

33-годишниот лев беке веќе се договори со својот следен клуб. Според медиумите тој ќе се врати во Флуминенсе, каде и ја започна фудбалската кариера.

Претседателот на Реал, Флорентино Перез нема намера да му застане на патот на Марсело и е спремен да го пушти во јануари.

Бразилецот пристигна во Реал во 2006 година и се етаблираше во легенда на клубот каде освоои 22 трофеи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…