Дома Топ вести Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс

Манчестер Јунајтед не се откажува од Деклан Рајс


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Вест Хем одбил понуда од Манчестер Јунајтед за Деклан Рајс од 100 милиони фунти минатото лето, открива „Сан“.

„Црвените ѓаволи“ беа во потрага по квалитетен играч за врска и понудиле 100 милиони евра за Англичанецот.

Откако Вест Хем категорично ја одбил понудата Манчестер Јунајтед го купи Каземиро од Реал Мадрид за 80 милиони евра.

Договорот на 24-годишниот Рајс со Вест Хем истекува во 2024 година, па на лето ќе влезе во последната година од договорот, а веќе одби да ја продолжи соработката со „чеканите“.

Поради тоа Манчестер Јунајтед не се откажува и на лето повторно ќе се обиде да го доведе на „Олд Трафорд“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Како се создаде новиот македонски дрес – дизајнерот Мартин од „Некст Tајм“ ги открива деталите!

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Новите дрес…