Дома Видео Мангупски потег на Дончиќ: Со магична асистенција си поигра со Јапонците 🎥

Мангупски потег на Дончиќ: Со магична асистенција си поигра со Јапонците 🎥

Репрезентацијата на Словенија играше против Јапонија како последна контролка пред Светското првенство кое ќе се одржи од 25. до 10. август, а Лука Дончиќ ја предводеше својата репрезентација до убедлив триумф.

Дончиќ натпреварот го заврши со 23 поени, седум скока и исто толку асистенции, но и се истакна со неколку супер потези.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Словенија на Светското првенство во групата „Ф“ ќе се соочи со Грузија, Венецуела и Зеленортски Острови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Арсенал примаше голови, Рамсдајл се смееше на киксовите на Раја 🎥

Aрсенал вчера многу потешко од очекувањата го победи Лутон со 4:3, а навивачите на оваа ср…