Дома Фудбал Германија Првиот гол за Баерн во новата сезона беше мала мајсторија на Гнабри 🎥

Првиот гол за Баерн во новата сезона беше мала мајсторија на Гнабри 🎥

Баерн Минхен првиот гол во Бундеслигата го постигна после само четири минути игра.

После само четири минути игра Баерн поведе против Шалке. Стрелец на голот беше Серж Гнабри кој изведе една мала мајсторија. Гнабри прво одлично ја прими топката за потоа мајсторски да се ослободи од својот чувар и да ја погоди мрежата на Шалке.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Куман казнил четворица играчи, морале да тренираат со Барселона „Б“

Роналд Куман го изгуби своето прво „Ел Класико“ како тренер на Барселона. Реал на „Камп Но…