Дома Фудбал Италија Македонско гол-шоу на Сицилија (видео)

Македонско гол-шоу на Сицилија (видео)

Во Серија Б се игра последното коло, а Палермо на домашен терен игра против Цитадела и на полувремето води со 2:0.

Головите беа дело на македонските репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски кои во само две минути два пати ја затресија мрежата на противникот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Невидена еуфорија во Бергамо: Третина од жителите на градот вечерва ќе бидат на стадион во Милано!

Вечерва Аталанта ќе игра во осминафиналето од Лигата на шампионите на домашен терен против…