Дома Македонски спорт Мак фудбал Македонскиот фудбал во „полн сјај“: Ужасни услови за игра и сочни пцовки за судијата…🎥

Македонскиот фудбал во „полн сјај“: Ужасни услови за игра и сочни пцовки за судијата…🎥

Фудбалските услови во Македонија се далеку од идеални, па така сведоци сме на ситуации какви што не сме навикнати да гледаме во преносите од најсилните првенство во Европа.

Така во денешниот натпревар помеѓу Вардар и Воска Спорт кој се играше на лош терен на стадионот „Борис Трајковски“ во Маџари можеа да се слушнат и сочни пцовки кон главниот судија на теренот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …