Дома Македонски спорт Македонскиот капитен Никола Ѓоргиев го освои словенечкиот куп!

Македонскиот капитен Никола Ѓоргиев го освои словенечкиот куп!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Капитен на одбојкарската репрезентација на Македонија Николка Ѓоргиев освои нова титула во кариерата.

Во драматичен натпревар во Купот на Словенија се радуваше на победа од 3-2 (24-26, 25-22, 25-23, 22-25 и 15-10) против Калцит Камник.

Ѓоргиев во финалето забележа 27 поени, два блокади и две асистенции  и беше прогласен за МВП на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Барди стрелец за Трабзонспор!

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓ Репрезентативецот на Македонија, …