Дома Фудбал Лига на шампиони ЛШ официјални состави: Борусија и Ливерпул се надеваат на пресврт!

ЛШ официјални состави: Борусија и Ливерпул се надеваат на пресврт!

Вечерва се играат реванш натпреварите од новите две четвртфинални двојки:

Борусија Дортмунд со негатива од првиот натпревар (1:2) го пречекува Манчестер Сити, додека Ливерпул има тешка задача да надополни 1:3 против Реал Мадрид

Во продолжение се официјалните состави за овие двојки

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – МАНЧЕСТЕР СИТИ

Maнчестер Сити: Едерсон, Вокер, Диас, Стоунс, Зинчеко, Родриго, Гундоган, Де Брујн, Марезм Бернардо, Фоден.

Борусија: Хиц, Гуереиро, Хумелс, Аканџи, Мореј, Чан, Дахуд, Белингам, Кнауф, Ројс, Халанд

ЛИВЕРПУЛ – РЕАЛ МАДРИД

Ливерпул: Алисон, Арнолд, Филипс, Кабак, Робертсон, Фабињо, Милнер, Ванијалдум, Мане, Салах, Фирмино

Реал: Куртоа, Милитао, Начо, Крос, Бензема, Модриќ, Асенсио, Касемиро, Валверде, Винисиус, Менди

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…