Дома Фудбал Италија Лоренцо Инсиње со специјална тетоважа во чест на Марадона 🎥

Лоренцо Инсиње со специјална тетоважа во чест на Марадона 🎥

Пред две недели Диего Марадона почина во неговиот дом во Буенос Аирес.

Неговата смрт го потресе целиот фудбалски свет, посебно Наполи каде што Марадона имаше статус на божество. Напаѓачот на Наполи, Лоренцо Инсиње сега на посебен начин се реши да му оддаде почит на големиот Диего.

Инсиње кој е и роден во Неапол направи специјална тетоважа со ликот на Диего.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хрватска го објави списокот за ЕП

Покрај Белгија која прва го објави списокот за Европското првенство, тоа го направи и Хрва…