Дома Македонски спорт Мак фудбал Лоб на Ѓорѓевиќ од 40 метри, мајсторија на Јанакиевски, волеј на Селмани – коло на евроголови во ПМФЛ!

Лоб на Ѓорѓевиќ од 40 метри, мајсторија на Јанакиевски, волеј на Селмани – коло на евроголови во ПМФЛ!

Неколку убави голови видовме во денешните натпревари од македонското фудбалско првенство.

Иво Јанакиевски од редовите на Скопје на натпреварот во Автокоменада против Пелистер постигна фантастичен гол од 40-тина метри.

Убав гол се постигна и на Арената, Работнички го победи Борец со 2:1, а единствениот гол за велешкиот тим беше еден одличен лоб удар од далечина на Крсте Ѓорѓевиќ.

Тука може да го погледнете и голот на Селмани за Ренова против Тиквеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Реал Мадрид го освои Суперкупот на Европа🎥

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Ајнтрахт и го освои Суперкупот на Европа,…