Дома Останати Легендарниот Федор брутално претепан замина во пензија🎥

Легендарниот Федор брутално претепан замина во пензија🎥


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Легендарниот Федор Емелианенко замина во пензија со пораз во првата рунда од Рајан Бејдер.

Ветеранот кој реши да се бори и на 46-годишна возраст го предизвика актуелниот првак Рајан Бајдер, кој сепак се покажа како преголем залак.

Шампионот во тешка категорија, Бејдер започна моќно од почеток, праќајќи го Емелианенко на под, и по една минута удари, судијата го прекина мечот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

„Сопругата на Шумахер живее како во затвор“

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Михаел Шума…